Kaşarlı Köfte

“Köfte pişiresim var, ancak farklı da bir lezzeti olsun istiyorum,” diyorsanız eğer, buyurun bakalım: Kaşarlı köfte. Lezzetin iyisi, kaşarlı köfte tarifinin en afilisi.

Misket Köfte

Yapılışı kolay afili mi afili bir köfte tarifi: Misket köfte. Lezzetin iyisi, misket köfte tarifinin en afilisi.

Falafel

Falafel (nam-ı diğer nohut köftesi), Ordatoğu mutfaklarına ait (Filistin ve İsrail), genellikle ara sıcak olarak tüketilen ve ana malzemesi nohut olan bir köfte cinsidir. Kolay bir tarifi paylaşıyoruz.

Ispanak Köftesi

Ayna ayna… Söyle bana, var mı benden daha sağlıklı köfte bu dünyada? Ispanak köftesi; buyursunlar efendim.

Ekmek Köftesi

Özellikle öğrencilerin hoşuna gideceğini düşündüğüm ekonomik ve bir o kadar da lezzetli bir tarif: Ekmek köftesi. Üstelik yapılışı da çok kolay.

Pırasa Köftesi

Pırasa, yılın her mevsiminde yetiştirilebilen bir bitkidir. Bazı ülkelerde, genellikle salata ve hamburger gibi birçok yiyecekte soğuk ve çiğ olarak kullanılır.

İçli Köfte

İçli köfte, bulgurun hamur kıvamına getirilerip içinin köfte harcı ile doldurulmasıyla yapılan bir köfte çeşididir. Arap mutfağına özgü bir yemektir. Gerçek adı “Kibbe”dir. Kolay olduğunu düşündüğüm bir tarifi sizlerle paylaşıyorum.

Kadınbudu Köfte

Malzemeler: Yarım kg. kıyma 1 adet orta boy soğan 1 çay bardağı pirinç 1 su bardağı su 1 yemek kaşığı margarin 1 adet yumurta 2 adet yumurta sarısı Galeta unu Tuz Karabiber Kimyon Kadınbudu Köfte Hazırlanışı: Kıymayı iki eşit parçaya bölün. Yanmaz yapışmaz bir tavada 3 yemek kaşığı su ile kıymanın yarısını kavurun. Kıyma pişmeye…